אנחנו הרוב המתון.

המתונים הם הרוב בישראל. גברים ונשים בכל אזורי הארץ, מכל המגזרים וממגוון של דעות, שפותחים את העיתון ואת אתרי החדשות בכל בוקר ומבינים שאם נמשיך בדרך הזאת, לא נגיע לשום מקום. אנשים שרואים את הפיצול, את הקיצוניות והשנאה, ולא מוכנים לעבור עליהם בשתיקה. שזוכרים שמעבר לחילוקי הדעות, לוויכוחים ולעימותים, אנחנו אותו העם. ויש לנו עתיד משותף במדינה הזאת.

אנחנו מבינים שאי אפשר להמשיך לעצום את העיניים ולחשוב שהכול יסתדר מעצמו, חייבים לפעול יחד, כל המתונים מכל המפלגות, כדי להביא לשינוי. זה נשמע כמו קלישאה, אבל זה נכון. אנחנו מסתכלים על הקיצוניים שמובילים אותנו לחברה גזענית, אלימה, מגזרית ומפולגת, ומבינים שאם אנחנו לא נתארגן ביחד, אם לא נתחיל לפעול, נאבד את המדינה הזו.

הרוב המתון הוא אנחנו, ואנחנו מתעוררים.

עכשיו הגיע הזמן שלנו לפעול.

אנחנו האנשים שחיכינו להם.

תנועת "דרכנו" הוקמה על ידי ישראלים וישראליות לאחר בחירות 2015. קמנו מתוך צורך עמוק להיות הקול המתון של הרוב המתון, מול היעדר החזון לעתיד ישראל, הכניעה הסדרתית לקיצוניים, הנתק עם העולם והעם היהודי והחשש העבד שאנחנו צועדים לקראת מציאות של מדינה אחת בין הירדן לים.
במציאות הזאת, של אכזבה רבתי מהפוליטיקאים הקיימים בכל הקשת הפוליטית, הבנו שאנחנו חייבים לגייס את ההתעוררות המדהימה שראינו במערכת הבחירות ולצאת לדרך חדשה, שתאחד את כל המתונים ותפעל למען שינוי אמיתי.
נפגשנו עם פעילים ופעילות ברחבי הארץ, דיברנו על העתיד המשותף שלנו, והבנו שהדרך שלנו לשינוי אמיתי עוברת ביצירת תנועה חדשה, זו דרכנו. זה הזמן של הרוב המתון להתעורר.
ה"אני מאמין" של תנועת דרכנו נכתב מתוך עשרות אלפי שיחות, בבתים ובברים, במתנ"סים ובאוניברסיטאות. בכולן נפגשנו, אזרחים ואזרחיות מכל רחבי הארץ שמבקשים להחזיר לחיים את האמונה שיכול להיות כאן אחרת. יחד הבנו שהתפקדי של דרכנו יהיה להעיר מחדש את התקווה הזאת, לעבוד ביחד כדי להשמיע קול מתון חזק ואסרטיבי, ולהתארגן למחנה עצום ורב.
רק ככה נוכל להצמיח מנהיגות חדשה משמאל, ממרכז ומימין, מנהיגות של דוגמה אישית, של מחויבות עמוקה לעתיד שלנו, של שותפות גורל בארץ הזאת, מנהיגות שראויה לעם הזה.
אנחנו דופקים על דלתות, פוגשים אנשים במרכזי הערים ומקיימים חוגי בית והכשרות בכל רחבי הארץ, ורואים את השינוי מתחיל לקרות. אנשים שהתייאשו מההנהגה ומהפוליטיקה, שכבר שכחו שאפשר לחיות כאן בביטחון, מבינים שישראל יכולה, וחייבת, לעשות שינוי. שהכוח נמצא בידיים שלנו. אנשים שהתרגלו לשמוע רק את המיעוט הקיצוני, מבינים שהם הרוב, ושזה הזמן שלנו להתעורר.
אנחנו קמים יחד ומתחילים לפעול. לא מתוך פחד, ולא מתוך שנאה, אלא מתוך אמונה ותקווה שבוערת בנו, אותה התקווה שהפכה את החזון הציוני מחלום למציאות.
אנחנו נעשה את זה, יחד אתכם.
זה החזון שלנו. זו דרכנו.

הצטרפו אלינו
הצוותהוועד המנהל
אסף הלחמיחבר הוועד המנהל
אלה גראחברת הוועד המנהל
רכז מערך גיוס שטח
אוריה יעקובהרכז מערך גיוס
אבירם גולדשטייןרכז דרום
אפרים סנהחבר הוועד המנהל
טלי זינגרחברת ועדת הביקורת
הלית ירון כץ
הלית ירון כץרכזת חדרה וחיפה
דרור אלוניחבר הוועד המנהל
דורין כפירמנהלת אדמיניסטרציה
דוד שמחהחבר הוועד המנהל
ברוך שפיגלסגן יו"ר הוועד המנהל
ברוך מזורמנהל כספים