החזון שלנו

תנועת דרכנו תפעל לחזק את הערכים הדמוקרטיים והציוניים של ישראל. דרכנו מאמינה שמדינת ישראל צריכה לפעול על בסיס עקרונות מגילת העצמאות וברוח חזון נביאי ישראל: צדק, שוויון, שלום וערבות הדדית.

 

המטרה שלנו

  1. כדי להבטיח את המשך עתידה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, נפעל לקדם את עקרון ההיפרדות מהפלסטינים באמצעות הסכם מדיני.
  2. נפעל לחזק את יסודות הצדק החברתי בישראל – צמצום פערים חברתיים והרחבת שוויון הזדמנויות.
  3. נפעל לחזק את אופייה הפלורליסטי והדמוקרטי של מדינת ישראל – חייה ותן לחיות, תוך מתן ביטוי לכלל הזרמים והדתות.
  4. נפעל למען חיזוק שלטון החוק ונאבק כנגד מגמות של שחיתות, הסתה וגזענות.

 

המשימה שלנו

דרכנו היא התנועה האזרחית הגדולה בישראל, המארגנת, מגדילה, מפעילה ומעצימה את הרוב המתון הישראלי, יהודי וערבי, מתוך כוונה להשפיע על סדר היום הציבורי ועל מקבלי ההחלטות, ברוח ערכי הציונות, הדמוקרטיה, השוויון והערבות ההדדית.

הערכים שלנו
<u>תקווה</u> icon תקווה להגשים את החלום הציוני
<u>עוצמה</u> icon עוצמה לשמור על ישראל חזקה
<u>ביטחון</u> icon ביטחון לחשב מסלול מחדש
<u>אחריות</u> icon אחריות לא יעשו זאת בשבילנו
<u>שותפות</u> icon שותפות כל ישראל יחד

ביטחון - לחשב מסלול מחדש

ביטחון זה לא רק טנקים ומטוסים. ביטחון זה לא התנחלויות ומאחזים. ביטחון זה ללכת ברחוב בלי פחד ולישון בלילה בשקט, בידיעה שהילדים שלנו מוגנים. ביטחון זה לדעת שהאויב נמצא מעבר לגבול, ולא בתוך הארץ. לדעת שההחלטות המדיניות שמקבלת ההנהגה שלנו אינן מונעות משיקולים פוליטיים ואישיים, אלא מתוך ראייה אסטרטגית ארוכת טווח ושמירה על הביטחון של כולנו. הגיע הזמן לבנות לישראל תפיסת ביטחון חדשה, שתשים את הביטחון של אזרחי ישראל בראש סדר העדיפויות, תשים קץ לחיים תחת איום של פיגועים וטילים ותשיג ביטחון אמיתי לאזרחי ישראל.

שותפות

החיים במדינת ישראל שהיא יהודית ודמוקרטית, בביטחון אמיתי ובערבות הדדית, הם מטרה המשותפת לישראלים מכל המגזרים, מכל העדות ומכל המחנות הפוליטיים. זו המטרה המשותפת של הרוב המתון בכל קבוצה ובכל סקטור. כשאנחנו נותנים לשסעים ולמחלוקות לפלג בינינו, אנחנו משאירים את ההובלה לקיצוניים שבשולי כל מחנה. רק אם נדע להעיר את הרוב המתון, לגשר על הפערים שבינינו ולמצוא שפה משותפת, נוכל לשלב כוחות ולהוביל את ישראל אל המטרה הזאת ביחד.

תקווה - להגשים את החלום הציוני

המפעל הציוני הוא מפעל של תקווה. מדינת ישראל נוסדה על ידי אנשים אמיצים שלא הונעו מתוך פחד, שנאה או יאוש, אלא מתוך חזון. הם האמינו בעם היהודי וביכולתו לעשות את הבלתי אפשרי: להקים בית לאומי אחרי 2,000 שנות גלות. הם האמינו בישראלים וביכולתם לשרוד, להצליח, ולנצח - כנגד כל הסיכויים. אנחנו מאמינים במדינת ישראל ובאזרחים שלה, ומאמינים שהמצב הנוכחי שלנו הוא לא גזירת גורל, שיש לנו את הכוח לשנות אותו, וליצור יחד עתיד טוב באמת עבור כולנו.

עוצמה - לשמור על ישראל חזקה

מדינת ישראל היא המדינה החזקה ביותר במזרח התיכון. הכלכלה שלנו יצירתית, הצבא שלנו עוצמתי והאיכות האנושית שלנו היא יחידה במינה בעולם כולו. כדי לשמור על מדינת ישראל ועל העם היהודי כולו, ישראל חייבת לשמור על עוצמתה הצבאית, הכלכלית, החברתית והמוסרית.
רק ישראל חזקה, שיוזמת מהלכים אמיצים ושקולים בכוחות עצמה, תוכל לייצר מציאות בשטח ולקבוע את גורלה ואת גורל האזור.

אחריות - לא יעשו את זה בשבילנו

ישראל היא דמוקרטיה. מדינה שבה האזרחים הם הריבון. הכוח לשנות נמצא בידיים של כולנו, לא רק בבחירות, אלא גם בתקופות שביניהן. התפקיד שלנו הוא לא לחכות למנהיג המושלם, לפרטנר האידיאלי או למשיח, אלא לפעול בעצמנו. אם כל אחד ואחת מאתנו ייקח אחריות ויפעל, השינוי יתחיל לקרות. אזרחי ישראל היו אחראיים למהלכים ששינו סדרי עולם, הפגנות, מחאות ומהפכים, יש לנו את הכוח לעשות כאן שינוי אמיתי. אם לא נעשה את זה, אף אחד לא יעשה את זה בשבילנו.