חזון

תנועת הרוב המתון מאמינה שמדינת ישראל היא יהודית, דמוקרטית, ליברלית, שוויונית, הפועלת ברוח ערכי מגילת העצמאות ולכך היא פועלת.

הערכים שלנו
<u>תקווה</u> icon תקווה להגשים את החלום הציוני
<u>עוצמה</u> icon עוצמה לשמור על ישראל חזקה
<u>ביטחון</u> icon ביטחון לחשב מסלול מחדש
<u>אחריות</u> icon אחריות לא יעשו זאת בשבילנו
<u>שותפות</u> icon שותפות כל ישראל יחד
<u>שוויון</u> icon שוויון מדינת ישראל תקיים שוויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין

שוויון

שוויון – מדינת ישראל תקיים שוויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין.
כפי שנכתב במגילת העצמאות.

שותפות

החיים במדינת ישראל שהיא יהודית ודמוקרטית, בביטחון אמיתי ובערבות הדדית, הם מטרה המשותפת לישראלים מכל המגזרים, מכל העדות ומכל המחנות הפוליטיים. זו המטרה המשותפת של הרוב המתון בכל קבוצה ובכל סקטור. כשאנחנו נותנים לשסעים ולמחלוקות לפלג בינינו, אנחנו משאירים את ההובלה לקיצוניים שבשולי כל מחנה. רק אם נדע להעיר את הרוב המתון, לגשר על הפערים שבינינו ולמצוא שפה משותפת, נוכל לשלב כוחות ולהוביל את ישראל אל המטרה הזאת ביחד.

תקווה - להגשים את החלום הציוני

המפעל הציוני הוא מפעל של תקווה. מדינת ישראל נוסדה על ידי אנשים אמיצים שלא הונעו מתוך פחד, שנאה או יאוש, אלא מתוך חזון. הם האמינו בעם היהודי וביכולתו לעשות את הבלתי אפשרי: להקים בית לאומי אחרי 2,000 שנות גלות. הם האמינו בישראלים וביכולתם לשרוד, להצליח, ולנצח - כנגד כל הסיכויים. אנחנו מאמינים במדינת ישראל ובאזרחים שלה, ומאמינים שהמצב הנוכחי שלנו הוא לא גזירת גורל, שיש לנו את הכוח לשנות אותו, וליצור יחד עתיד טוב באמת עבור כולנו.

עוצמה - לשמור על ישראל חזקה

מדינת ישראל היא המדינה החזקה ביותר במזרח התיכון. הכלכלה שלנו יצירתית, הצבא שלנו עוצמתי והאיכות האנושית שלנו היא יחידה במינה בעולם כולו. כדי לשמור על מדינת ישראל ועל העם היהודי כולו, ישראל חייבת לשמור על עוצמתה הצבאית, הכלכלית, החברתית והמוסרית.
רק ישראל חזקה, שיוזמת מהלכים אמיצים ושקולים בכוחות עצמה, תוכל לייצר מציאות בשטח ולקבוע את גורלה ואת גורל האזור.

אחריות - לא יעשו את זה בשבילנו

ישראל היא דמוקרטיה. מדינה שבה האזרחים הם הריבון. הכוח לשנות נמצא בידיים של כולנו, לא רק בבחירות, אלא גם בתקופות שביניהן. התפקיד שלנו הוא לא לחכות למנהיג המושלם, לפרטנר האידיאלי או למשיח, אלא לפעול בעצמנו. אם כל אחד ואחת מאתנו ייקח אחריות ויפעל, השינוי יתחיל לקרות. אזרחי ישראל היו אחראיים למהלכים ששינו סדרי עולם, הפגנות, מחאות ומהפכים, יש לנו את הכוח לעשות כאן שינוי אמיתי. אם לא נעשה את זה, אף אחד לא יעשה את זה בשבילנו.

ביטחון

הביטחון הוא אבן יסוד לקיומה של ישראל. ביטחון מול שכנותיה, ביטחון ברחובות, ביטחון לעתיד שלנו ושל ילדינו. דרכנו דורשת לבדוק ולבחון את סוגיות הביטחון לפי האתגרים המשתנים, להציב תמונת חזון לעתיד בטוח, ולפעול בעבורה.

המשימה שלנו

  • תנועת דרכנו פועלת לחיזוק חוסנה של ישראל כמדינה יהודית, דמוקרטית, שוויונית וליברלית, על בסיס עקרונות מגילת העצמאות.
  • דרכנו פועלת למען ביצורה של הדמוקרטיה הישראלית ומאבק נחוש בכל ניסיון לקעקע את יסודותיה.
  • תנועה פועלת לקידום השיח הציבורי ויוזמות שונות להשגת הסדר מדיני עם הפלסטינים, על מנת להבטיח את המשך עתידה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.

איך אנחנו עושים את זה?

  • דרכנו פועלת כתנועה אזרחית על-מפלגתית תוך שילוב פעולות בשטח, בתקשורת, במרחב הדיגיטלי ובקרב נבחרי ציבור.
  • דרכנו מארגנת, מגדילה, מפעילה ומעצימה את הרוב המתון של כלל אזרחי ישראל, מתוך כוונה להשפיע על סדר היום הציבורי ועל מקבלי ההחלטות.
  • דרכנו עושה זאת בעזרת צוות מקצועי, מועצת מנהלים פעילה ומעורבת, ומאות אלפי תומכים ומתנדבים.