עותרים לבית המשפט העליון בבקשה להורות על הקמת ועדת חקירה ממלכתית!

תנועת דרכנו מצטרפת לעתירת משפחות החטופים, המשפחות השכולות, מפוני העוטף ומפוני גבול הצפון, המבקשת מבית המשפט העליון להורות על הקמתה של ועדת חקירה ממלכתית.

יש צורך מידי להקים וועדת חקירה ממלכתית שתחקור את האירועים, התהליכים וההחלטות שהובילו את מדינת ישראל לאסון הגדול ביותר בתולדותיה. אנחנו דורשים לחקור את הדרג המדיני והצבאי ואת השירות הציבורי, כל מי שהייתה להם נגיעה לתהליכים שהובילו למחדל ולאסון הנורא.

 

אנחנו דורשים מראש הממשלה ומממשלת ישראל להקים מייד וועדת חקירה ממלכתית ולחתור לחקר האמת. מגיע לנו, מגיע לכל נפגעי המלחמה והמחדל, מגיע לכל אזרחי ישראל, שתתבצע חקירה מקיפה, יעילה ויסודית, שהאמת כולה תצא לאור ושיוסקו המסקנות הלאומיות והאישיות, על מנת למנוע את האסון הבא ולהביא מזור, ולו חלקי, לנפגעים.


האמת, גם אם היא נוראה וקשה, חייבת להיחשף. עד שלא יינתן מענה לשאלות הקשות, תישאר החברה הישראלית פצועה ולא תוכל להתחיל בתהליך ההתאוששות והשיקום. אנחנו חייבים תיקון והוא יתחיל אך ורק עם יישום מסקנותיה של ועדת חקירה ממלכתית. ולמרות כל זאת, שמונה חודשים מאז אסון שמיני עצרת, ממשלת ישראל טרם הורתה על הקמתה של ועדת חקירה ממלכתית. להיפך, יש סימנים המעידים על כך שהממשלה מנסה להתחמק מחקר האמת ואיננה מתכוונת להקים ועדת חקירה ממלכתית, לא עכשיו ולא בעתיד.


הצטרפו אלינו. אנחנו צריכים את הסיוע שלכם בכיסוי העלויות המשפטיות. יחד נוודא שתקום ועדת חקירה ממלכתית. בעזרתכם, הצלחנו בבג”צ נגד ביטול עילת הסבירות בתקופת הניסיונות להפיכה המשטרית. בעזרתכם נצליח גם הפעם.

 

צדק לחטופים. צדק למשפחות השכול. צדק למפונים. צדק לכל אזרחי ישראל.

דרכנו תמשיך בדרישה להקמת ועדת חקירה ולא נעצור בפעילותנו עד שתקום.