החזון שלנו

ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי ומדינה דמוקרטית, הפועלת ליצירת חברת מופת ומספקת בטחון מדיני, אישי, חברתי וכלכלי לכל אזרחיה, ברוח מגילת העצמאות.

המטרה שלנו

מדינת ישראל תונהג על ידי ממשלה אשר מקיימת את העקרונות הבאים:

1. ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי ומדינה דמוקרטית לכל אזרחיה ברוח מגילת העצמאות.

2. חתירה להסדר מדיני שיאפשר היפרדות מהפלסטינים ויבטיח את הרוב היהודי בישראל.

3. צדק חברתי וכלכלי, שוויון הזדמנויות וסולידריות חברתית.

4. מיגור ההסתה, הפילוג, השחיתות והגזענות בחברה הישראלית.

המשימה שלנו

דרכנו היא התנועה האזרחית החוץ-מפלגתית הגדולה בישראל, המארגנת, מגדילה ומפעילה את הרוב המתון הישראלי מתוך כוונה להשפיע על מדיניות הממשלה וסדר היום הציבורי, ברוח ערכי הציונות, הדמוקרטיה והערבות ההדדית.

הצטרפו אלינו
יש לבחור מיקום מהרשימה
יש לבחור רחוב מהרשימה
הערכים שלנו
<u>תקווה</u> iconתקווהלהגשים את החלום הציוני
<u>עוצמה</u> iconעוצמהלשמור על ישראל חזקה
<u>ביטחון</u> iconביטחוןלחשב מסלול מחדש
<u>אחריות</u> iconאחריותלא יעשו זאת בשבילנו
<u>שותפות</u> iconשותפותכל ישראל יחד
ביטחון

ביטחון זה לא רק טנקים ומטוסים. ביטחון זה לא התנחלויות ומאחזים. ביטחון זה ללכת ברחוב בלי פחד ולישון בלילה בשקט, בידיעה שהילדים שלנו מוגנים. ביטחון זה לדעת שהאויב נמצא מעבר לגבול, ולא בתוך הארץ. לדעת שההחלטות המדיניות שמקבלת ההנהגה שלנו אינן מונעות משיקולים פוליטיים ואישיים, אלא מתוך ראייה אסטרטגית ארוכת טווח ושמירה על הביטחון של כולנו. הגיע הזמן לבנות לישראל תפיסת ביטחון חדשה, שתשים את הביטחון של אזרחי ישראל בראש סדר העדיפויות, תשים קץ לחיים תחת איום של פיגועים וטילים ותשיג ביטחון אמיתי לאזרחי ישראל.

שותפות

החיים במדינת ישראל שהיא יהודית ודמוקרטית, בביטחון אמיתי ובערבות הדדית, הם מטרה המשותפת לישראלים מכל המגזרים, מכל העדות ומכל המחנות הפוליטיים. זו המטרה המשותפת של הרוב המתון בכל קבוצה ובכל סקטור. כשאנחנו נותנים לשסעים ולמחלוקות לפלג בינינו, אנחנו משאירים את ההובלה לקיצוניים שבשולי כל מחנה. רק אם נדע להעיר את הרוב המתון, לגשר על הפערים שבינינו ולמצוא שפה משותפת, נוכל לשלב כוחות ולהוביל את ישראל אל המטרה הזאת ביחד.

תקווה

המפעל הציוני הוא מפעל של תקווה. מדינת ישראל נוסדה על ידי אנשים אמיצים שלא הונעו מתוך פחד, שנאה או יאוש, אלא מתוך חזון. הם האמינו בעם היהודי וביכולתו לעשות את הבלתי אפשרי: להקים בית לאומי אחרי 2,000 שנות גלות. הם האמינו בישראלים וביכולתם לשרוד, להצליח, ולנצח - כנגד כל הסיכויים. אנחנו מאמינים במדינת ישראל ובאזרחים שלה, ומאמינים שהמצב הנוכחי שלנו הוא לא גזירת גורל, שיש לנו את הכוח לשנות אותו, וליצור יחד עתיד טוב באמת עבור כולנו.

עוצמה

מדינת ישראל היא המדינה החזקה ביותר במזרח התיכון. הכלכלה שלנו יצירתית, הצבא שלנו עוצמתי והאיכות האנושית שלנו היא יחידה במינה בעולם כולו. כדי לשמור על מדינת ישראל ועל העם היהודי כולו, ישראל חייבת לשמור על עוצמתה הצבאית, הכלכלית, החברתית והמוסרית.
רק ישראל חזקה, שיוזמת מהלכים אמיצים ושקולים בכוחות עצמה, תוכל לייצר מציאות בשטח ולקבוע את גורלה ואת גורל האזור.

אחריות

ישראל היא דמוקרטיה. מדינה שבה האזרחים הם הריבון. הכוח לשנות נמצא בידיים של כולנו, לא רק בבחירות, אלא גם בתקופות שביניהן. התפקיד שלנו הוא לא לחכות למנהיג המושלם, לפרטנר האידיאלי או למשיח, אלא לפעול בעצמנו. אם כל אחד ואחת מאתנו ייקח אחריות ויפעל, השינוי יתחיל לקרות. אזרחי ישראל היו אחראיים למהלכים ששינו סדרי עולם, הפגנות, מחאות ומהפכים, יש לנו את הכוח לעשות כאן שינוי אמיתי. אם לא נעשה את זה, אף אחד לא יעשה את זה בשבילנו.